Mi lesz az iráni atomalkuval a Rushdie elleni merénylet után?
A washingtoni vezetés sürgette az atomalku visszaállítását, amelyet annak idején Donald Trump rúgott fel.
A washingtoni vezetés sürgette az atomalku visszaállítását, amelyet annak idején Donald Trump rúgott fel.
Irán jottányit sem enged országának az atomprogrammal kapcsolatos jogaiból, és folytatja a nukleáris fejlesztési tevékenységeket - közölte szombaton Ebrahim Raiszi iráni elnök, miközben a 2015. évi bécsi atomalku újraélesztését célzó tárgyalások ismét megrekedtek.
Az iráni parlament feltételeket szabott a 2015-ös nemzetközi atomalkuhoz való visszatéréshez, ezeket elküldte levélben Ebrahim Raiszi államfőnek, és a dokumentumot vasárnap hozták nyilvánosságra az IRNA hírügynökség jelentése szerint.
Peking újra tiltakozott az Iránnal szembeni egyoldalú amerikai szankciók ellen, miközben megkezdte negyedszázadra szóló együttműködését Teheránnal - közölte a kínai külügyminisztérium szombaton.
A Teheránnal kötött atomalku feltámasztására nem sok esély maradt. Irán közelebb került az atombombához, Izrael katonai csapással fenyeget.
Egy új törvény értelmében Irán évente 120 kilogramm 20 százalékos dúsítású uránt állíthat elő, az alacsonyabb dúsítási szintű uránból pedig 500 kilogrammot.
A Donald Trump elnök által felmondott szerződés előtt Irán már képes volt 20 százalékosra dúsított uránt létrehozni.
A létesítményben feltehetőleg urándúsítással kapcsolatos munka zajlik majd. Egy hasonló központ korábban megsemmisült, ezt építik újra – csak a föld alatt.
Az ország ugyanakkor cáfolta, hogy valamilyen súlyos incidensről lenne szó, szerintük csak egy félkész épület kapott lángra.
Szóba került az iráni-amerikai viszály és a tévedésből lelőtt ukrán utasszállító ügye is.
Moszkva arra számít, hogy a teheráni vezetésnek soha nem is lesznek nukleáris fegyverei.